MOJA KORONA DLA MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ
Zorganizowany konkurs na artystyczny projekt i wykonanie korony dla Matki Bożej „Moja korona dla Maryi”, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania zarówno co do ilości przyniesionych prac jak również co do poziomu artystycznego.
Obchodzone corocznie w dzień wspomnienia pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie święto patronalne naszego przedszkola jest dobrą okazją do zapoznania dzieci z orędziem Maryi z Fatimy które usłyszały Święte Dzieci.
Konkurs ten, odbił się szerokim echem w społeczności przedszkola
Wszystkich przyniesionych prac było 67. Co prawda, konkurs adresowany był do dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, ale z pełną świadomością jury oglądając propozycje młodych artystów zauważało prace wykonywane przy udziale całej rodziny z mamą, tatą i może rodzeństwem. To tylko dodawało radości organizatorom, gdyż włączyło w dzieło uwielbiania Maryi i artystycznej modlitwy do Niej i Jej Syna Jezusa Chrystusa całe rodziny.
Wszystkie przyniesione w terminie prace zostały przyniesione do Bazyliki Mniejszej w Grybowie na specjalnie przygotowaną z tej okazji wystawę, a następnie w czasie Mszy Świętej ofiarowane Panu Bogu przez ręce Maryi w dniu 13 maja 2025 roku o godz. 19.00.
W intencji wszystkich uczestników modliliśmy się w czasie tej mszy świętej fatimskiej oraz podczas procesji różańcowej.
Konkurs rozpatrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci z młodszych grup a druga starsza część przedszkola. W związku z tak dużą ilością przyniesionych prac jury wyróżniło 20 przyniesionych prac w dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie jury po kilkugodzinnym oglądaniu, naradzaniu się podczas dwuetapowego wyboru prac, przyznało 67 nagród, w tym 20 to nagrody specjalne. Przy tej okazji wspomnieć trzeba, że zdecydowana większość prac wykonana była na bardzo dobrym poziomie, a wiele z nich stanowiła swoiste perełki artystycznego popisu. Jury z zachwytem i szerokimi dyskusjami o niektórych z nich, dzieliło się z nauczycielami, którzy nie kryli swej ciekawości i nie szczędzili pytań związanych z techniką stworzonego często małego dzieła sztuki. A było o czym rozmawiać, bo technika prześcigała technikę. Zachwycaliśmy się propozycjami czysto malarskimi, powstałymi przy użyciu kredek, pasteli, farb, jak i wykonanymi z innych mediów artystycznego tworzywa, takich jak bibuła kolorowa, plastelina, cekiny, tkaniny i wiele innych. W niektórych koronach Matki Najświętszej można było dopatrzyć się wizerunków świętych i błogosławionych.
Jury obradowało w składzie :
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 13 maja 2024 roku, natomiast prace będzie można oglądać przez cały tydzień na zorganizowanej wystawie.
Laureaci konkursu:
Grupa Bystrzaki:
Dzieci biorące udział w konkursie: Aleksandra Dyl, Klara Skraba, Magdalena Krok
Grupa Sowy:
Dzieci biorące udział w konkursie: Antonina Stelmach, Filip Gruca, Emilia Mordarska, Aleksandra Paczuła, Magdalena Waz, Jakub Filipowicz, Milena Gucwa, Bartek Waz, Bartek Gruca, Aleksander Rzemiński, Aleksandra Teper, Amelka Frączek
Grupa Biedronki:
Dzieci biorące udział w konkursie: Zuzia Jurkiewicz, Mikołaj Kiełbasa, Magdalena Petryla, Alan Gawryś, Jas Zając, Szymon Kunicki, Milena Rzemińska, Julia Gruca, Kacper Gruca, Miłosz Obrzut, Maciej Janusz
Grupa Jagódki:
Dzieci biorące udział w konkursie: Lena Igielska, Wiktor Majcher, Aleksandra Pudełko, Marcelina Kiełbasa, Michalina Oleksy, Karol Kornakiewicz, Amelia Rodak, Oliwier Migacz, Marcelina Janusz
Grupa Pszczółki:
Dzieci biorące udział w konkursie: Maja Obrzut, Gabrysia Kunicka
Grupa Żabki:
Dzieci biorące udział w konkursie: Jakub Pogwizd, Jaś Jasiński, Antonina Dyl, Marceli Obrzut, Weronika Gruca, Faustyna Pietruch, Maja Zabawa, Kornelia Mikulska.
Grybów
ul. Dębowa 11